PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=323143}

Straszny film 5

Scary Movie 5
4,7 56 898
ocen
4,7 10 1 56898
3,1 11
ocen krytyków
Straszny film 5
powrót do forum filmu Straszny film 5

Co tu dużo mówić, film chciałem obejrzeć bardziej z sentymentu do fajnych 2 pierwszych części. No i się zawiodłem: przez cały film były 3 sceny, na których się w ogóle uśmiechnąłem, nie mówiąc o śmiechu (Maria pijąca płyn do ust, scena gdy Tom Kolb ujrzał swe dzieci we śnie oraz Caesar po skorzystaniu z toalety). Co gorsza, były to zwyczajne gagi sytuacyjne, w żaden sposób nie wynikające z fabuły ani na nią nie wływające... Śmiech wydostał mi się z gardła dopiero, gdy w czasie napisów puścili bloopersy, czyli nieudane scenki, ale to lubię oglądać niezależnie od gatunku. I to chyba jakoś też świadczy o tym filmie.
Jedyne sceny, które się ratują, to wg mnie motywy z "50 Twarzy Greya" (książki nie czytałem, a film jeszcze wtedy nie wyszedł, ale famę znam) i "Planeta Małp". Tyle.
Do "Strasznych Filmów", parodie wychodziły na rynek raczej rzadko (np Kosmiczne Jaja, Robin Hood, Hot Shots, Mafia!), jednak sukces tej serii sprawił, że wszyscy się rzucili na (kasę) ten gatunek, przeważnie z tragicznym skutkiem, co i tragicznie obniżyło jakość. Ostatnią godną polecenia parodią jest wg mnie Onion Movie (aczkolwiek to bardziej satyra niż parodia chyba).

ocenił(a) film na 5
_guchy_

Zgadzam się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones