PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107694}

Straszny film 4

Scary Movie 4
5,9 87 755
ocen
5,9 10 1 87755
3,9 11
ocen krytyków
Straszny film 4
powrót do forum filmu Straszny film 4

Wiem tylko,że "Wojna Światów","Piła","Piła2","Osada ","Za wszelką cenę","Klątwa-The Grudge","King Kong". Jeszcze coś ? Może ktoś wie?
Ponoć miały być jakieś parodie filmów o superbohaterach :P

czester

i jeszcze the Ring:] yy parodia reklam ipoda, serialu lost z traileru wydawało mi sie też ze jest tam aprodia długu i lęku...alenie wiem bo widziałam tylko uryyywek no i to wsyszyctko co wymieniłeś:P

sliczna10

Przed chwilą obejrzałem i powiem tak:
Film bazuje na parodii 4 filmów, które zajmują w znaczący sposób czas filmu , w mniej więcej równych czterech długich odległościach(ok20 min):
Krótki wstęp to: Piła
a później to już po kolei

1. "Klątwa"

2/3. "OSADA"/"WOJNA ŚWIATÓW"- zamiennie

4. "Piła" - najnudniejsza część, chyba zabrakło pomysłów.

W międzyczasie:
- "Za wszelką cenę"
- "B coś tam Mountain" o kowbojach
- prezydent USA w przedszkolu podczas informacji ataku na WTC w 2001/ z dokumentu Moora
- Oprah show

dorianno

do tego zywe trupy, Tajemnica Brokeback Mountain

czester

Jeszcze jest parodia "red eye" w samolocie. Aha i king kong nie bedzie sparodiowany. Pojawił się tylko na plakacie i sam Zucker nie wie dlaczego.

ocenił(a) film na 4
Bizarro

Oprocz Osady, obu Saw i wojny swiatow jest jeszcze Brokeback Mountain i The Grudge - Klatwa

czester

szczerze pisząc wiem tylko o pile, reszta????....ale pewnie zapowiada się ciekawie:)i śmiesznie:)))

ocenił(a) film na 5
a_w_83

tez własnie skocnzylem ogladac i wszystkie co znam to są wymienione , i to z samolotem to nie jest z LOST tylko z wojny swiatów , tylko krótki ten film zletka mogli by dac jeszcze jakies sceny sparodiowane z innych filmów a nie tylko godzina filmu i koniec...

ZlyCzarny

No i ta torebka z misiem to zdaje sie z "Dark Water"

ocenił(a) film na 8
czester

Widmo(zdjecia z duchem w tle), Lost(rozbity samolot), Powót zywych trupow, Dzien niepodleglosci, Gwiezdne wojny(Michael Madsen), Indiana Jones(obrotowa sciana)Zabojcz bron(ruszamy na 1,2,3...) reszta juz byla wymieniona ale nie zauwazylem King konga???

km007tbg

naciągasz i to bardzo. obrotowe ściany były też m.in w Kowbojach z Szanghaju. czy to znaczy, że to była parodia? podobnie rozbity samolot - równie dobrze mogło chodzić o Donnie Darko (najazd na silnik) bądź o nic sensownego

użytkownik usunięty
Greahtor

Jedna scena,a raczej fragment z Hide and Seek,gdy ten japończyk sięga do wanny -najpierw wyjmuje kota(nawiązanie do De Niro wyciągającego kota)
Bardzoooooo malutkie nawiązanie do Kill Billa Vol.2-chodzi o tekst"twój japoński jest straszliwy,kaleczy moje uszy"
To chyba wsio:)

ocenił(a) film na 9

do Hide and Seek tez nawiazuja napisy z krwi na scianie. Czy cos takiego tez bylo w Grudge - klątwie bo nie ogladalem?

ocenił(a) film na 7
Zecke23

Jak dla mnie, motyw z samolotem odnosi się WYŁĄCZNIE do "Wojny Światów", żadne tam "Red Eye" czy "Lost"...

czester

CZYŻBY NIKT NIE ZAUWAŻYŁ PARODII HARRY'EGO POTTERA? Jak oni mówili "Cośtam-o-czym-nie-wolno-nam-m ówić".

ocenił(a) film na 10
max_c

to jest akurat osada ci-o-których-nie-mówimy

a z jakiego filmu jest ta babka co sie śliniła bo nie miała dolnej częsci ust
to było jak cindy przyszła sie pytać o prace

wie ktoś??

ocenił(a) film na 8
Kris006

To było w "Klątwie"

ocenił(a) film na 8
__________

Jeszcze parodiowali "simple life" z paris hilton i nicole richie

użytkownik usunięty
__________

Moze mi sie zdaje ale była też parodia Crash (Miasto gniewu) - Pierwsza scena z tą dwójką Murzynów, którzy parodiowali tez Brokeback Mountain, a dokładnie, gdy się kłócą o o to znikanie i pojawianie się (podobnie kłocili się dwaj bohaterowie Crash)

Ja zauwazyłam:

the grudge
wojna swiatow
osada
pila
tajemnice brokeback mountain
dark water
zywe trupy
parodia busha

użytkownik usunięty
irekirek12

o boze, co za dziecko specjalnej troski, jakby kazdy z osobna zaczal wymieniac co zauwazyl to tylko sie pochlastac....

ocenił(a) film na 5

chybaż o to chodzi w tym temacie.

ocenił(a) film na 5
max_c

w Harrym Potterze była również Pani Norris :D

ocenił(a) film na 5
czester

Ostatnia scena to parodia zachowania Toma Cruise'a u Oprah - możecie to sobie obejrzeć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=XJTM408KGQs [www.youtube.com/watch?v...] (tylko nie zwracajcie uwagi na głupawy dubbing i odgłosy).

Medea_88

a ta scenka gdzie jest ring i nagle wszyscy lamią sobie karki - z jakiego to bylo filmu??

Skam

....Z Ringu?;D
;P;P
Tam było że zanim umrzesz zobaczysz ring;P

Skam

motyw z ringiem i stołkiem jest z filmu "za wszelka cene" [polecam!]

co do wanny to ten motyw chyba pojawil sie w the grudge wersja jap(bo była tez amerykanska)

Ozzi21

A scooby doo? nie zauwazyliscie? tzn wg mnie chodzi o scooby doo Jak Cindy z Brenda odkrywaja maski potowrow w osadzie..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones